- Komerční sdělení -aktuality

7 tipů, jak zvládnout prvák na výšce

Nástup na výšku je v mnohém krokem do neznáma. Vás tak čeká spoustu novinek, s kterými je nutné se co nejdříve naučit pracovat. Přečtěte si proto několik tipů, jak vše hladce zvládnout.

1.   Průzkum s předstihem

Kdo je připraven, není zaskočen. Toto pravidlo platí na vysoké dvojnásob a vy tedy nezapomínejte na pořádný průzkum. Udělejte si náskok a načerpejte všechny dostupné informace. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete to, co byste jinak museli zjišťovat až za pochodu.

Tip: Pro všechny nové, ale i zkušenější studenty je zde možnost  vypracování seminárních prací, nebo anonymní vypracování bakalářských prací na zakázku. Povinnostní může být mnohem víc, než na staré dobré střední a když není čas a chuť, tyto služby jsou ideální variantou.

2.   Informace od starších studentů

Pomocnou ruku hledejte u starších studentů a absolventů školy. Ti nejlíp vědí, jak vše funguje a stanou se tak cennými pomocníky v dalším studiu.

3.   Dobré rozvrhnutí studia

Dobrý time management a rozvržení studia jsou základními kameny. Některé předměty si můžete posunout, jinde musíte být opatrní. Nic však nenechávejte náhodě.

4.   ISIC karta

ISIC karta se stane nedílnou součástí vašeho studia. Můžete s ní čerpat mnoho slev a výhod, ale také poslouží jako vaše identifikace na půdě školy.

5.   Skripta a učebnice

Pokud se rozhodnete knihy pořizovat, stojí za to prohlížet nástěnky, podat si inzerát nebo se poptat starších studentů, zda nejsou k mání již využité a podstatně levnější. Také nejprve projděte antikvariáty, než zainvestujete do naprosto nových učebnic.

6.   Studijní oddělení

Studijní oddělení je důležitou kanceláří. S ním můžete řešit vše od zápisu do studia, registrace, uznávání a opakování předmětů, až po přerušení a ukončení studia.

7.   Přednášky

Účast na přednáškách je velmi důležitá, i když není povinná, neznamená to, že chodit nemusíte. Pro postup do dalšího semestru budete potřebovat minimální počet kreditů, které právě účastí na přednáškách budete získávat.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek