- Komerční sdělení -aktuality

Kolik oblečení opravdu potřebujete?

Přemýšleli jste někdy nad tím, že máte plnou skříň oblečení, a přesto jste schopni říct, že nemáte co na sebe? Zkuste to změnit. Projděte svůj šatník a nekompromisně vyřaďte kousky oblečení, které nenosíte. Poradíme vám, jak na to.

Pusťte se do toho

Neodkládejte úklid šatní skříně ani šatníku. I když si říkáte, že se do toho pustíte v dlouhé zimní večery nebo oblečení budete třídit až na jaro. Začněte s úklidem ještě dnes a již za pár dnů pro vás bude výběr outfitu jednoduchou a příjemnou záležitostí.

Co s sebou na cestu

Vyzkoušejte si jednoduchou věc, která vám napoví, jaké kousky v šatníku nechat. Zkuste si dát bokem oblečení, boty a doplňky na cestu. Představte si, že jedete na dovolenou nebo odjíždíte na měsíc do zahraničí. Co byste si přibalili a bez čeho se neobešli? Přesně ty kousky, které odložíte stranou jsou vaše nejoblíbenější a měli by tvořit “srdce” vašeho šatníku.

Jak začít s tříděním

Vyberte si jeden druh oblečení, ať už se jedná o tričko, kalhoty nebo třeba dámské a pánské spodní prádlo. Začněte třídit konkrétní druh a vytvořte si hromádku oblečení, které si chcete nechat, kterého se chcete zbavit a u kterého si nejste jistí. Následně si tyto zkoušky vyzkoušejte a buďte nekompromisní.

Co vám pomůže

Vezměte si k ruce nejlepší kamarádku, maminku, sestru nebo partnera. Rozhodně to musí být někdo, před kým se nestydíte udělat malou módní přehlídku a hlavně se připravte na kritiku a upřímný názor. Nebojte se toho, že vám blízcí řeknou, ať dáte konkrétní kousek oblečení ze šatníku. Nechcete přece nosit něco, co vám nesluší a někomu jinému může udělat radost.

Kdy si do toho nenechat mluvit

Jiné je to v případě, že máte oblíbené kousky oblečení ve kterých se cítíte opravdu skvěle. Na tento pocit vždy dejte a nechte si dané oblečení, i kdyby se vašim blízkým nelíbilo. Rozhodně se nenechte nutit do změn, které pro vás budou nepříjemné. Nenechte se přesvědčit nosit tanga, pokud se nejlépe cítíte v pohodlných bavlněných kalhotkách. To stejné platí u mužů, jen těžko je někdo přesvědčí nosit slipy nebo těsné boxerky, když ví, jak jsou pohodlné bavlněné pánské trenýrky.

Kolik oblečení
Někomu stačí 20 kousků oblečení, někdo jich potřebuje 50. Obecně se dá říct, že byste si měli toto číslo stanovit a najít sami. Od úklidu šatníku a jeho třídění se vám bude lehce přecházet k vlastnímu stylu a nalezení té správné cesty. Snažte se mít v šatníku oblečení, které můžete vzájemně kombinovat a myslete na to, že by vám všechny kousky v šatní skříni měly perfektně sedět.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy
Předchozí článekJak se starat o svou pleť z pohledu ženské cykličnosti?

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek