- Komerční sdělení -aktuality

Syrah aneb co zakousnout ke kvalitnímu červenému vínu?

Skleničku dobrého červeného vína má mnoho z vás určitě spojenou s přátelským posezením a rozpravou o aktuálních zážitcích nebo zajímavých příbězích. K takové příležitosti se hodí honosnější víno, například odrůda Syrah, která je v současné době hojně pěstována v Bulharsku.

Sice se nejedná o tradiční odrůdu tamějších vinařů, nicméně i přesto si Syrah našel pevné místo na slunných vinicích po celém Bulharsku.

Co k červenému vínu zakousnout?

Málokteré přátelské posezení zůstane pouze u jedné lahvinky dobrého červeného vína. V mnohých případech se zábava rozjede natolik, že by bylo záhodno k alkoholickému nápoji něco zakousnout. Jenomže odrůda Syrah je poměrně specifická, takže byste rovnou měli zapomenout na obyčejné slané křupky.

Mnohem lepší totiž bude, pokud si k posezení připravíte kousky tučného nebo tvrdého sýra. Jako ideální varianta se jeví například gouda nebo parmazán či obyčejný eidam. S ním ovšem velkou parádu neuděláte.

Hodí se kozí sýr?

Možná jste od přátel slyšeli, že vína odrůd Merlot, Cabernet nebo Chardon je dobré kombinovat s kozím sýrem. Této kombinace se vůbec nemusíte obávat, protože i víno odrůdy Syrah je ke kozímu sýru jako dělané. Ne všichni z vás však milují kvalitní sýry, takže nyní v mysli určitě hledáte nějakou vhodnou alternativu. Skvělou volbou jsou v tomto ohledu třeba olivy plněné paprikou nebo dokonce sýrem. V takovém to případě si víno v BB, tedy v Bag in box, opravdu vychutnáte.

Proč zapomenout na slané chipsy?

Jako správní vinaři určitě víte, že při konzumaci vína byste neměli ničím narušovat chuťové pohárky, protože jinak dojde ke zkreslení specifické chuti nápoje. A to je hlavní důvod, proč byste u posezení se skleničkou vína nikdy neměli jíst slané brambůrky, arašídy nebo tyčinky. Tradiční bulharské odrůdy typu Melnik, Misket, Rubín, Mavrud nebo Gamza by tímto barbarským gestem ztratily velkou část své jedinečné ovocné chuti.

Chcete-li při pití vína něco zakousnout, volte především sýr. Ve volbě sýru prakticky nemůžete udělat chybu, ovšem v každém případě se vyhněte ochuceným brambůrkám nebo tyčinkám.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek