- Komerční sdělení -aktuality

Jak udržet psí pelíšky voňavé?

Asi každý majitel psa se už setkal s tím, že ne vždy vypadá pes i jeho pelech podle našich představ. Své psí mazlíčky samozřejmě milujeme, jsou součástí rodiny a nedáme na ně dopustit, ale zároveň chceme voňavý domov. Se správnými přípravky to není problém.

To, co nám voní, většinou psy nezajímá nebo i odpuzuje a naopak to, co si zamilují, oni považujeme my za spíše za zápach než vůni. Psi patří mezi čistotná zvířata, přesto jejich srst nemusí být vždy tak voňavá, jak bychom chtěli a s ní i okolní místa. A i když sdílíme společnou domácnost, hlavní slovo máme přeci jen my a raději sáhneme po odstraňovači pachů, než abychom se dále potýkali s odérem. Ať už se pes vykoupal v zeleném rybníku nebo proběhl bahnem, potřebuje koupel. A mokrá srst, stejně, jako třeba když spolu zmokneme na procházce, může být nepříjemně cítit. Pes uschne, ale zápach v pelíšku zůstává a můžeme ho dost nepříjemně vnímat. Není v lidských silách denně prát všechny pelechy, deky a přehozy, jednodušší způsob je použít odstraňovač zápachu. Ten pomůže nejen na běžný zvířecí pach, ale i další nehody a nepříjemné vůně, které nás mohou obtěžovat.

Momentů, kdy potřebujeme efektivně odstranit zápach, je mnoho, ale častěji se setkáme s tím, že psovi není dobře nebo si kousek pamlsku odnesl tam, kam neměl. Kdo někdy psovi dal žvýkat třeba sušené vepřové uši ví, co jen maličký zbytek na látce dokáže. Podobné je to se i s močí nebo zvratky, protože stejně jako lidem, i psům může být špatně od žaludku a některé věci prostě nelze uhlídat. Právě organické zbytky mohou nejčastěji za zápach, který cítíme, s jeho odstraněním efektivně pomůže enzymatický odstraňovač zápachu. Použití je jednoduché, nastříká se na postižená místa a obsažené mikroogranismy se postarají o rozložení organických zbytků.

Šikovný pomocník se hodí i v případě, že zvrhneme sklenici mléka třeba na gauč nebo jinou látku, je biologicky odbouratelný a bezpečný pro zvířata i lidi. Snadno s ním udržíme svůj domov voňavý.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek