- Komerční sdělení -aktuality

Jak se starat o svou pleť z pohledu ženské cykličnosti?

Říká vám něco pojem ženská cykličnost? Pak možná víte, že jeden měsíc každé ženy není jen o týdnu menstruace, ale o celkově čtyřech fázích, které se pravidelně střídají. Jak se postarat o svou pleť v jednotlivých obdobích, abyste z dané péče vytěžila maximum? To vám prozradíme v dnešním článku.

Při menstruaci se nezapomeňte opečovávat

Období menstruace každá žena prožívá jinak, nicméně pokud bychom to přirovnali k ročnímu období, jednalo by se o zimu. V zimě máme větší chuť odpočívat, zpomalit a opečovávat, což platí i o období menstruace. Je dobré zaměřit se na zdravou stravu, která nás posílí zevnitř a opečovat se, k čemuž nám výborně poslouží např. jílová maska.

Ve folikulární fázi hodně plánujte

Folikulární fáze je v měsíci ženy pomyslným začátkem, kdy žena září novou energií, má chuť plánovat nadcházející měsíc a posouvat své ambice k reálným cílům. Je tedy skvělé naplánovat si nějaký cíl i v oblasti kosmetiky, který jste chtěly už dávno vyzkoušet. Co si třeba každý večer dopřát face jógu, díky které procvičíte všechny obličejové svaly, prokrvíte pokožku a zmenšíte rozsah vrásek?

V době ovulace myslete na správné odlíčení

V době ovulace jsme v období léta, kdy máme náladu se hodně družit s kamarádkami i s opačným pohlavím. Proto se rády zdobíme, a to nejen šperky, ale i líčidly. Nezapomínejte proto na každodenní čištění pleti, která nám v období PMS poděkuje a odvděčí se září a leskem bez nepříjemných pupínků.

PMS fandí peelingu

Posledním obdobím je PMS, kdy chceme vše uklidit, a to nejen kolem sebe, ale i na sobě. Povolejte tedy do zbraně jemný exfoliant, který zbaví pleť odumřelých buněk, nečistot i přebytečného mazu. Poté nezapomeňte na aplikaci hydratačního krému, který pleť po smytí peelingu dokonale vyživí a ochrání před škodlivými vlivy.

Žít v souladu se svým cyklem může být v mnohém úlevné i obohacující. Vyzkoušejte to v praxi a uvidíte, jestli sladění se s vaším cyklem byl krok k pozitivní změně.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek