- Komerční sdělení -aktuality

Zbavte sa čiernych bodiek na tvári: Recept, ktorý ich okamžite zničí si zamilujete a stane sa vašou rutinou

Zbavte se černých teček na tváři: Recept, který je okamžitě zničí si zamilujete a stane se vaší rutinou

Problémy s pletí, nejsou jen otázkou teenegeriek. Stále více je mají ženy iv zralejším věku. Jak však bojovat s drobnými černými tečkami, které dokáží značně potrápit? Vyzpovídali jsme odbornici na krásu Karolínu Volkov, která je majitelkou salonu DnJ DNA. Dokonce nám prozradila i úspěšný recept jak na ně!

Co jejich samotný vznik způsobuje? Kde hledat příčinu?
Černé tečky se objevují hlavně v tvz.T – zóně (čelo, nos, brada), důvod je jednoduchý a je jím největší produkce kožního mazu v této oblasti v kombinaci s nečistotami z okolního prostředí, kdy se póry zanášejí a vznikají černé tečky. Příčinami nadměrné tvorby kožního mazu mohou byt v první řadě hormonální změny proto je pozorujeme nejčastěji u mladých žen v hormonálním vývoji. Pravdou, ale je, že se mohou vyskytnout v každém věku a to hlavně kvůli nadměrnému pocení, nánosů z make – upu a velmi častou příčinou bývá i stres.

Jak s nimi bojovat?
Bojovat s nimi víme nejúspěšnější pravidelným odstraňováním ideální profesionální procedurou u kosmetičky, která pleť důkladně vyčistí a po hloubkovém čištění pleť i vydezinfikuje. Neprofesionálním, nebo neopatrným odstraňováním, můžeme černé tečky jen zhoršit, důvodem je, že pokud póry zaneseme nečistotami způsobíme zánětlivý proces, který nejen špatně zní, ale na pleti i špatně vypadá.

Proto pokud se i rozhodneme jít na to po „domácku“ nesmíme zapomínat na důkladně čisté ruce. Velmi ekonomickým a obecně nejuznávanějším řešením černé tečky je aktivní černé uhlí z kterého najdete dostupné všechny možné typy masek, či nosních pásků. Nezapomeňte si před aplikací takových masek pleť vyčistit a následně ji nezanášet líčidly, proto je nejlepší si takové masky aplikovat večer před spaním.

Dá se jim vůbec předcházet?
Je velmi málo pravděpodobné, že pokud je naše genetika a hormonální změny, stavěné na výskyt černých teček tak se jim v určitém věku vyhneme. Černým tečkám způsobeným nevhodnou péčí, ale pomoci víme.

Například používáním vhodné kosmetiky – ne však s obsahem alkoholu, který pleť dráždí a tím dochází naopak ke zvýšení produkce mazu. Skvělé jsou i pravidelné masky na obličej – které pohlcují přebytečný maz a rovněž peelingy, které odstraňují odumřelé kožní buňky zodpovědné za zanášení pórů. Mimo péče o pleť tím dopomůžeme minimalizací příjmu cukrů a tuků v potravě.

Úspěšný recept jak se jich zbavit dát jim STOP – ku?
Existuje nespočet babských receptů na „domácí masky“ např. masky obsahující med, který mě antibakteriální účinky, nebo ty s citrónovou šťávou, která pohlcuje kožní maz a čistí pleť. Stále je však nejúčinnějším receptem pravidelně hloubkové čištění v kosmetickém salonu.

TIP: Domácí recept proti černým tečkám:
Budete potřebovat:

1/2 lžičky medu
1 lžičku olivového oleje
1 lžičku sody
Dobře smíchejte všechny ingredience. Směs aplikujte na vyčištěný obličej a nechte působit 10-15 minut. Následně opláchněte vlažnou vodou. Nezapomínejte však, že pravidelné odborné čištění je také velmi důležité!

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek