- Komerční sdělení -aktuality

Konec popraskaným rtům: 3 rituály, které vás tohoto problému zbaví navždy

Naše pokožka na rtech je mnohem tenčí a citlivější než kdekoliv jinde na těle. Zejména chlad a působení externích vlivů se často projeví jako vysoušení, praskání či dokonce odlupování. Navíc v rtech nemáme mazové žlázy a nedokážou se samy zvlhčit.

„Suché rty jsou většinou odrazem nedostatečné hydratace, chybějících minerálů a vitamínů, ale mohou vypovídat io alergii či začínajícím ekzému. Lidé, kteří je mívají, jedí obecně málo ovoce, zeleniny, v čehož důsledku, tento problém vzniká. I tyto potraviny totiž kromě vitamínů, dodávají tělu vodu, „říká MUDr. Alena Šibická, dermatoložka.

Právě proto je dobré používat přirozené zvlhčovače, jakými jsou balzámy na rty, krémy, či rtěnky, které zabraňují praskání a vysoušení. No ani náhodou to nestačí a musíte rtům vnovať stejnou pozornost jako například své tváři.

Ráno začněte peelingem
Smíchejte kokosový olej a lžičku krystalového cukru. Touto směsí jemně vysušte rty. Je to základ, abyste odstranili odumřelé kožní buňky. Rty otřete ubrouskem a přiložte na ně teplý vlhký ručník, alespoň na 30 sekund. Udělejte masáž zubním kartáčkem, přičemž postupujte velmi zlehka. Následně je natřete směsí olivového oleje a medu. Výborně to působí jako balzám. Vyživí, hydratuje a zvláční na počkání.

Během dne hydratujete zvenčí i zevnitř
Pokud se chcete vyhnout popraskaným rtům, měli byste dodržovat pitný režim. No a kromě rtěnky na rty během dne používejte kvalitní balzám jako podklad. „Sáhněte po produktech s lanolinem, olejem, máslem nebo voskem. Vyhýbejte se takovým s obsahem petroleje, které rty nezvlhčujú, jen na nějaký čas zabrání, aby se z nich ztrácela vlhkost.“

Noční maska
Noční maska ​​na rty je něco, co vám skutečně pomůže z dlouhodobého hlediska. Stačí vám olivový olej, med, kokosová dužina a kokosový olej. Poměr zvolil 1: 1. Naneste silnější vrstvu. Takto se přes noc stihnou absorbovat potřebné složky a odměnou budou hebké a jemné rty.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek