- Komerční sdělení -aktuality

5 tipů na zlepšení nálady, které dokonale fungují a nestojí vás ani korunu

1
Dny se pomalu zkracují, což u mnohých vyvolává pocity splínu, nostalgie až špatné nálady. Vylepšit si ji však můžete rychle a prakticky zdarma. Nepotřebujete chodit za terapeutem, ani si kupovat drahé meditační nahrávky. To samo o sobě už znamená dobré zprávy, ale těmi nekončíme …

MaM 08.09.2021 13:00 nohy, chůze, louka, procházka, turistika Foto: Shutterstock
Chůze sama o sobě má na psychiku člověka terapeutický efekt.
Projděte se v lese

Může jít klidně io lesní park. Je dokázáno, že chůze sama o sobě má na psychiku člověka terapeutický efekt a ten se ještě znásobí, pokud si ji dopřejete v čistém a přírodním prostředí. Využít tuto možnost na vylepšení pochmurného stavu mysli vás může stát lze jen lístek na MHD, díky kterému vyjedete za město. Domů se vrátíte jako znovuzrozená.

Viz videa zvířat

Ideální a rychlá terapie, pokud máte mobil v ruce a sledujete na displeji negativní zprávy a šarvátky hejterov na sociálních sítích. Přelaďte si na zvířecí videa. Studie ukázaly, že zvířecí, a obzvláště vtipné zvířecí videa, působí na člověka velmi pozitivní. Náladu stimulují lepší, než klasická hraná komedie. Proto mějte vždy pár takových „funny“ videí v záloze a svět se vám bude zdát hezčí.

Zlepšete den někomu jinému

Chtěli jste zlepšit přece den sobě. No studie ukazují, že pokud někomu pomůžeme, obdarujeme ho nebo jinak potěšíme, neděláme to zdarma. Pomoc v tomto případě vyvolává hormony štěstí, spokojenosti a smysluplnosti našeho jednání. Výsledkem je, že pokud zlepšíte náladu někomu jinému, zlepší se i vám. Vyzkoušejte to v praxi. Funguje to přímo magicky.

žena, přemýšlení, úsměv, důchodkyně
ČTĚTE AJ
5 důvodů, proč se více usmívat. Pomůže to nejen vám
Pomozte si vůní

Příjemná vůně má schopnost vylepšovat náladu. Stejně jako nepříjemný vzduch v místnosti může způsobovat negativní emoce. Jaké vůně proto použít, pokud chcete koutky úst zvednout směrem nahoru? Nejlepší zabírá levandule, jasmín, meduňka, rozmarýn a šalvěj. Do nálady vás ale dostane i rozprášení pár kapek oleje vanilky, skořice, citronu a pomeranče.

dýchejte

Dech je základem života i dobré nálady. Pokud nesprávně dýcháte, vaše zdraví se bude zhoršovat a k tomu bude náležet i nálada. Uvědomte si každý nádech i výdech. Pokud máte skutečně špatnou náladu, dýchejte rychleji. Zhluboka se nadechněte a pozvolna vydechněte. Opět se nadechněte. Takové dýchání můžete opakovat dokud se vám možná jemně nezatočí hlava. Potom dýchejte normálně. Dejte si alespoň dva takové cykly překysličení a najednou se budete usmívat.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek