- Komerční sdělení -aktuality

Pět dobrých návyků, které vás mentálně posílí

Pokud chcete být úspěšná, musíte co-to překousnout. Mentální síla pomůže nejen nakopnout, ale při dosahování svých cílů, v dlouhodobém horizontu.

db, Pravda 11.04.2019 15:00 žena, práce, handicap, postižení, invalidní … Foto: Shutterstock
Poznejte svou energetickou úroveň a naučte se, kdy potřebujete pauzu.
Cvičte se v zaměřování

„Nenechte se rozptylovat“, toto se samozřejmě snadno říká, těžko však realizuje. Přesto si zaměřování můžete trénovat. Nezáleží na tom, zda jde o soukromý nebo pracovní projekt či diplomovou práci. Napište si na papír cíle, ke kterým se chcete dopracovat a poznámky porozdeľujte na různá místa ve svém bytě. Důležité je, abyste se zaměřili na cíle s dlouhodobým horizontem, ne na nejbližší termíny.

Energii využívejte efektivně

Vaše energie není nekonečný zdroj. Poznejte svou energetickou úroveň a naučte se, kdy potřebujete pauzu. Díky tomu si vybudujete sebedůvěru, čímž zvýšíte svou mentální sílu, naučíte se, jak co nejlépe využít své zdroje. Tuto schopnost lze odkoukal přímo od profesionálů. Christian Redl je Freediver a přesně ví, jak důležitá je mentální síla a efektivní využívání energie. Protože kdo se noří při teplotě 2 stupně, musí se naučit spotřebovat jen to, co je skutečně nutné.

Důvěřujte své intuici

Zcela upřímně: Naše intuice se nikdy nemýlí. I když se vám rozhodnutí v prvním okamžiku zdá nelogické nebo podivné, váš pocit v břiše zaručí, že se rozhodnete správně. Mentální síla má mnoho do činění se sebejistotou – a vaše intuice je úžasným kompasem, který vás ujišťuje o vaší důvěře.

Pause0% VolumeAd
Najděte si svůj ventil

Lidé, kteří jsou duševně silní, mají všichni něco společného. Mají ventil, při kterém vypouštějí stres, frustraci, vztek nebo jiné negativní pocity. Protože agresivita není nic jiného než energie. Najděte si i vy svůj ventil, může to být sport, háčkování, malování nebo jednoduše klevetění s kamarádkami – ze své agresivity můžete vytvořit konstruktivní věci.

přijměte neúspěchy

Mentální síla znamená i vyrovnat se s porážkou. Budete muset přijmout i prohry. Nespadnout na nos. Pokud přijmete chybu a poučíte se z ní, zjistíte, že vás to v konečném důsledku posílilo.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek